ثبت نام دانشگاه بدون دیپلم

بسیاری از افراد جامعه ممکن است به دلایل مختلف تحصیلات دبیرستان خود را به صورت کامل پشت سر نگذاشته باشند و این افراد در دریافت دیپلم ناکام بوده اند و به همین دلیل این اشخاص برای حضور در دانشگاه با مشکل رو به رو می شوند. ما با در نظر گرفتن این شرایط اقدام به تهیه مطلبی در ارتباط با ثبت نام دانشگاه بدون دیپلم کردیم.

در این مقاله موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:
آیا ثبت نام در دانشگاه بدون دیپلم امکان پذیر است؟ شرایط ثبت نام در دانشگاه های مختلف (دولتی، آزاد، پیام نور) چیست؟ مدارک تحصیلی مورد نیاز برای حضور در دانشگاه.

ثبت نام دانشگاه بدون دیپلم

برای رسیدن به پاسخ این سوال که آیا بدون داشتن مدرک دیپلم می توان به دانشگاه رفت باید مدارک مورد نیاز برای حضور در دانشگاه های مختلف را مورد بررسی قرار بدهیم که از اصلی ترین این مدارک داشتن مدرک دیپلم می باشد.
در زیر ما به صورت تفکیک شده بررسی کرده ایم که هر کدام از دانشگاه های ایران برای حضور متقاضی در آن دانشگاه چه مدرک تحصیلی را تایید کرده و فرد نیازمند داشتن کدام یکی از مدارک تحصیلی برای حضور در این دانشگاه می باشد.

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد یکی از دانشگاه های پرطرفدار ایران می باشد که سالیانه افراد بسیاری در شهرهای مختلف تحصیلات خود را در این دانشگاه آغاز می کنند و به آن ادامه می دهند.
برای حضور در دانشگاه آزاد لازم است با توجه به داشتن یکی شرایط زیر اقدام به ثبت نام در دانشگاه آزاد مورد نظرتان کنید.

کاردانی پیوسته:

داوطلبان برای ثبت نام کاردانی پیوسته نیازمند داشتن دیپلم نظام قدیم یا جدید هستند.

کاردانی ناپیوسته:

داوطلبان متقاضی برای ثبت نام کاردانی ناپیوسته نیازمند داشتن دیپلم می باشند.

دانشگاه پیام نور

یکی از دانشگاه های مورد علاقه شاغلین و افرادی که زمان خالی زیادی ندارند دانشگاه پیام نور می باشد، چرا که این دانشگاه هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری اقدام به جذب دانشجو تحصیل می کند.
متقاضیان برای حضور در دانشگاه پیام نور لازم است تا اصل یا گواهی مدرک دیپلم خود را در اختیار داشته باشند.

دانشگاه علمی کاربردی

آن دسته از افراد که علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های علمی کاربردی هستند لازم است تا مدرک و معدل دیپلم خود را برای ثبت نام در این دانشگاه به همراه داشته باشند.

دانشگاه دولتی

پرطرفدار ترین دانشگاه برای حضور دانشجویان دانشگاه دولتی می باشد. دانشگاه دولتی به علت داشتن بودجه مشخص شده از دانشجویان هزینه و شهریه ای دریافت نمی کند.
برای حضور و ادامه تحصیل در این نوع دانشگاه داشتن مدرک فارغ التحصیلی دیپلم الزامی می باشد.

نتیجه:
با توجه به بررسی مدارک مورد نیاز برای شرکت و حضور در هر کدام از دانشگاه های ایران نتیجه میگیریم برای حضور در دانشگاه حتما باید دیپلم داشته باشیم.

اما اگر مدرک تحصیلی ما پایین تر از دیپلم باشد و یا دیپلم ردی باشیم چه کاری باید برای حضور در دانشگاه انجام دهیم؟

دریافت فوری دیپلم بدون حضور در مدرسه برای حضور در دانشگاه

اگر طی یکی دو سال اخیر تحصیلات دبیرستانتان به پایان رسیده است و مدرک دیپلم را دریافت نکرده اید لازم است تا با مطالعه کتاب های درسی در امتحانات خود شرکت کرده و با کسب نمره قبولی مدرک دیپلمتان را دریافت نمایید.

اما اگر چندین سال از تحصیلتان می گذر و هنوز مدرک دیپلم خود را دریافت نکرده اید می توانید با مراجعه به مدارس بزرگسالان شهر خود و ثبت نام در این مدارس بدون نیاز به حضور در کلاس ها تنها با حضور در جلسه امتحان دیپلم خود را دریافت کنید و سپس در دانشگاه ثبت نام کنید.

 

در این مقاله بررسی کردیم که آیا بدون داشتن دیپلم می توان در دانشگاه ثبت کرد یا خیر؟ در صورت داشتن هرگونه نظر و سوال می توانید دیدگاه خود را در بخش پایین این مقاله از فروشگاه اینترنتی کتاب آموز برای ما ارسال کنید.

اشتراک گذاری مطلب
نظرات

یک پاسخ

  1. سلام و وقت بخیر ، یک سال قبل از دریافت دیپلم در خارج از کشور وارد دانشگاه شدم . و الان که دیپلم گرفنم تنها جایی که مشکل ایجاد شده حوزه نظام وظیفه است و می گوید شما نمی توانید از معافیت تحصیلی در خارج از کشور استفاده نمایید . راهکار دریافت معافیت تحصیلی چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 8 =