هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ترم یک (بدون انتخاب واحد یا با انتخاب واحد)

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ترم یک (بدون انتخاب واحد یا با انتخاب واحد)

انصراف از دانشگاه یکی از مسائلی است که هر فرد با توجه به شرایط زندگی، کاری و تحصیلی ممکن است نسبت به آن اقدام کند. انصراف از دانشگاه آزاد با توجه به قوانین موجود شامل هزینه و جریمه هایی می شود. اما بسیاری از افراد ترم اولی ممکن است شرایط خود را متفاوت نسبت به دیگر دانشجوها بدانند و به دنبال بررسی هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ترم یک باشند.

در این مقاله بررسی می کنیم در صورتی که دانشجوی ترم یک بخواهد از دانشگاه آزاد انصراف بدهد چه جریمه ای برای او تعیین خواهد شد.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ترم یک

اگر در دانشگاه آزاد ثبت نام کنید شما دانشجوی این دانشگاه به حساب خواهید آمد، در صورت انتخاب واحد شما دانشجوی ترم یک این دانشگاه خواهید بود.

دانشجویان ترم یک امکان انصراف بدون پرداخت جریمه را خواهند داشت. اما برای استفاده از این امکان لازم است تا دانشجو دارای شرایطی باشد.

یکی از این شرایط این است که در موعد مقرر اعلامی توسط دانشگاه برای هر ترم دانشجو انصراف خود را اعلام کند، در این صورت نیازی به پرداخت جریمه نخواهد بود.

از دیگر دلایل انصراف بدون جریمه دانشجویان ترم یکی این است که در صورتی دانشجو ترم اول را مرخصی گرفته باشد می تواند در ترم دوم بدون پرداخت جریمه از دانشگاه انصراف دهد. اما شهریه پرداختی ترم قبلی عودت داده نخواهد شد.

انصراف از دانشگاه برای دانشجویان ترم اول بدون پرداخت جریمه به دلایل دیگر نیز ممکن است. دانشجو با دریافت مشورت از دانشگاه خود میتواند در صورت تایید بدون نیاز به پرداخت هزینه انصراف خود را ثبت کند.

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد بدون انتخاب واحد

بسیاری از دانشجویان هستند که پس از ثبت نام به هر دلیلی از شرکت در کلاس ها پشیمان خواهند شد. در صورتی که دانشجو نسبت به انتخاب واحد اقدام نکرده باشد معمولا نیازی به پرداخت جریمه ندارد و می تواند به راحتی از دانشگاه آزاد انصراف دهد.

دلایل انصراف از دانشگاه چیست؟

با بررسی تیم تحقیقاتی فروشگاه اینترنتی کتاب اموز، بسیاری از افراد به دلایل مختلفی که شامل موارد زیر می شود تصمیم به انصراف از دانشگاه خواهند گرفت:

  • اشتغال و عدم داشتن زمان کافی برای شرکت در کلاس ها
  • داشتن اشتباه در انتخاب شاخه تحصیلی مورد نظر
  • عدم توانایی در پرداخت شهریه دانشگاه
  • ازدواج یا دیگر شرایط شخصی
  • شرکت در کنکور
  • ثبت نام در دانشگاه دیگر
  • انتخاب یک شاخه دیگر برای تحصیل در دانشگاه

و بسیاری از موارد دیگر که ممکن است هر فرد با توجه به آن تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرد.

 

به طور کلی در این مقاله قصد داشتیم هزینه انصراف از دانشگاه آزاد ترم یک را بررسی کرده و بدانیم در صورت انصراف یک دانشجو در این ترم چه هزینه ای بر عهده او خواهد بود.

همچنین بررسی کردیم در صورتی که دانشجویی انتخاب واحد نکرده باشد چه شرایطی برای انصراف از دانشگاه دارد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا پاسخ سوالات خود را دریافت کرذه باشید.

توجه داشته باشید ممکن است با بروزرسانی قوانین دانشگاه آزاد شرایط انصراف برای هر فرد با شرایط مختلف متفاوت باشد. اما در زمان درج این مقاله قوانین مرتبط با متن مقاله می باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوال می توانید در قسمت نظرات سوال خود را برای ما ارسال کنید.

اشتراک گذاری مطلب
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =